При ремонті сантехніки бажано використовувати для герметизації паклю, пакля рівномірно намотується на всі різьбові з'єднання без винятку, після чого її змащують герметиком. Такий вид герметизації найбільш надійний і практичний, всі інші варіанти значно поступаються в ефективності.
Коли сантехніка підключена до водопроводу гнучкими шлангами, бажано замінити стандартні гумові ущільнювачі паронітовими прокладками. Паронітові прокладки в порівнянні з гумою набагато перевершують в надійності, і позбавлять на довгі роки від протікання сантехніки.
Ремонт своїми руками крана, змішувача
Водопровідний кран піддається ремонту в двох випадках, коли виріб повністю вийшов з ладу, або протікає. У всіх випадках кран потрібно демонтувати для ремонту або заміни. Викручують кран проти годинникової стрілки, але викручувати потрібно обережно, щоб не пошкодити торці на гайці або на самому крані.
- Протікає кран - замінити прокладку
- Прокручується кран - замінити шток
- Протікає на з'єднанні - замінити паклю
Після заміни пошкоджених деталей потрібно намотати клоччя на різьбове з'єднання і змастити герметиком. Закручувати потрібно за годинниковою стрілкою до нормального положення, намагайтеся сильно не перетягувати, інакше зірветься різьба.
Прочищення каналізації своїми руками
Найчастіше засмічується сифон у ванні або в мийці, злив жирної води сприяє поступовому засміченню. Для очищення засмічення використовуйте вантуз, потрібно набрати води на рівень покриття гумової частини вантуза і енергійно прокачати. Робимо так кілька разів, в основних випадках досить цих дій.
У більш складному варіанті можна використовувати каустичну соду, її потрібно засипати в отвір і залити гарячою водою. Все це робити потрібно акуратно, гаряча вода вступить в реакцію з содою і може Вас обшпарити.
Якщо всі варіанти не принесли потрібного результату, доведеться розбирати сифон і усувати засмічення. Перед тим як відкручувати підставте будь-яку ємність, далі розкрутіть кришку і усуньте причини засмічення.